Nowoczesna forma wsparcia dla mieszkańców!
Filmy instruktażowe dla seniorów i osób niepełnosprawnych prezentowane w dwóch cyklach: Wideoporadnik seniora i Wideopradnik osoby niepełnosprawnej – to pierwsze materiały publikowane w ramach projektu pod nazwą: Wideobiblioteka Powiatu Polickiego. 
Głównym celem projektu jest udzielenie pomocy w rozwiązywaniu różnych spraw i problemów życia codziennego, mieszkańcom Powiatu Polickiego, ale w dość nowoczesnej formie. Informacje, jak uzyskać pomoc w załatwieniu konkretnej sprawy, będąc osobą starszą lub niepełnosprawną prezentowane są w postaci krótkich filmików, w których urzędnicy mówią co i jak trzeba zrobić i gdzie się zgłosić, aby uzyskać pomoc i skutecznie załatwić sprawę. Pod filmami umieszczone zostaną linki z potrzebnymi dokumentami oraz kontakt do osoby, u której można uzyskać potrzebne informacje.
W planach są kolejne cykle filmowych poradników, przeznaczone dla różnych grup odbiorców, tak aby każdy mieszkaniec Powiatu mógł łatwo znaleźć informacje oraz potrzebne dokumenty do załatwienia swojej sprawy.